“Okur Test” köşemizin konuğu Bosphorus RFC oyuncularından olan Yağız Şenol.Şenol takımın forvet oyuncularından biri… Gelin 2006 model Hyundai Elentra’sını kendi kaleminden tanıyalım.


2

“Aracı 2007’de aldık, ve bu aracı aldık çünkü fiyat performans ve rahatlık açısından tam bir aile arabasıydı. Birkaç Fiat, Ford modelleriyle kıyaslamıştık ama sonuçta herkesin uzun boylu olduğu bir ailede, genişlik ve rahatlık önemli bir etken oldu.

3

Aracın yol tutuşu, far mesafesi çok güzel. Tümseklerden geçerken neredeyse hiç sarsılmıyor. Fakat aracın beğenmediğim özellikleri de var. İlki; 100 kilometrede 10 litreye yakın ve hatta yüksek devirde kullanırsam, 10 litre ve üzeri yakıt tüketmesi. ikincisi ise aracın sedan olmasından dolayı park yeri bulmakta ve o park yerlerine girmekte yaşadığım sıkıntılar.

4

Hatta sırf bu yüzden birçok kez dörtlülerini yakıp park etmek için bekleyen insanların yerlerini kapmışlığım var. Ve yeni bir araba alırsam arabanın kesinlikle sedan olmaması gerek. Ama sedan olmasının güzel yanları da var ki arabanın daha zor savruluyor olması birkaç kez beni kazalardan kurtarmıştır.5

Bir defasında İstanbuldan Çanakkale’ye giderken Gelibolu taraflarında -Gelibolu tarafında bitmeyen yol çalışmaları olduğundan 4 şeritli yollar hep bir geliş bir gidiştir- bir kamyonun arkasında kalmış 7 araçtan 3ü çok zekice davranıp kamyonu virajda sollamaya karar vermiş ve virajın öbür ucunda olacaklardan habersiz ben geliyordum… birinci ve ikinci araç geçti ama üçüncü aracın geçemeyeceği çok belliydi ben de sağ taraftaki inşaat kısmına girdim ve ancak böyle kurtuldum kazadan ama araç daha dar yada kısa bir araç olsaydı kesinlikle takla atardım.”

Paylaşın...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someoneShare on Tumblr

Auto Türkiye